Przedświąteczne porządki

utworzone przez | lut 24, 2023 | Blog

Jak się za nie zabrać?

Grudzień jest miesiącem, który wprawia nas w wyjątkowy nastrój.  Jednocześnie, wymaga jednak większego zorganizowania oraz podjęcia się dodatkowych zadań. Jednym z nich są przedświąteczne porządki. Jak się do tego zabrać? W dzisiejszym wpisie odpowiemy na to pytanie.

Sprzątajmy w odpowiedniej kolejności

Zacznijmy od pomieszczeń, z których korzystamy najrzadziej, takich jak balkon czy taras. Następnie warto zająć się szafami – święta do dobry czas, aby pozbyć się ubrań, których już nie nosimy. Te w dobrym stanie warto przekazać potrzebującym. Kolejny krok to sprzątanie poszczególnych pomieszczeń. Zacznijmy w pokoju gościnnym i jadalni, a następnie uporządkujmy sypialnie oraz pokoje dziecięce, aby zakończyć na kuchni i łazience.

Warto również kierować się zasadą: zaczynamy od góry, kończymy na podłodze. Dzięki temu łatwiej jest zapanować nad nieporządkiem w mieszkaniu. Warto również podczas jednej czynności wykonywać inną, na przykład zdjąć firanki i uruchomić pranie, a w tym czasie umyć okna.

Nie czekajmy do ostatniej chwili

Odkurzanie czy ścieranie kurzy to czynności, które najlepiej wykonać w ostatniej chwili, najlepiej w wigilijny poranek. Jednak generalne porządki lepiej wykonać wcześniej. Trzepanie i pranie dywanów to również czynności, z którymi nie powinniśmy czekać do ostatniego momentu. Wyczyszczone z wyprzedzeniem mieszkanie, przed samą Wigilią nie zajmie nam wiele czasu.

Znienawidzona czynność, czyli mycie okien

Wiele osób mówi, że mycie okien to najbardziej znienawidzona czynność, jeśli chodzi o świąteczne sprzątanie. Fakt, to żadna przyjemność, jednak lśniące okna to wizytówka nadchodzących świąt.

Okna warto myć na raty. Jedno dnia umyjmy szyby na przykład w pokoju dziecka, kolejnego w kuchni czy salonie. W ten sposób nielubiana czynność nie zajmie nam całego dnia, wykonamy ją niemal przy okazji. Ponadto, myjąc okna z pewnym wyprzedzeniem, mamy większą szansę na wykonanie tej czynności podczas ładnej pogody.

Przydatne porady

Jeśli mamy problem z osadami lub kamieniem, warto wypróbować domowy sposób, czyli roztwór z octu lub sody. Wystarczy namoczyć poszczególne miejsca, takie jak na przykład kran albo słuchawka prysznicowa, a następnie przetrzeć je wilgotną ściereczką. Takim roztworem można również umyć ceramikę i kabinę prysznicową.

Ocet to również dobry sposób na pozbycie się nieprzyjemnych zapachów z lodówki, którą warto odświeżyć przed wypełnieniem świątecznymi przysmakami.

A może firma sprzątająca?

Aby zaoszczędzić czas w okresie przedświątecznym można zdecydować się na pomoc profesjonalistów w kwestii porządków. Taka firma sprzątająca to zespół doświadczonych profesjonalistów, którzy wyposażeni są w profesjonalne środki czystości.

Czystość przestrzeni jest bardzo ważna, szczególnie w okresie świątecznym. Nie każdy jednak ma wystarczającą ilość czasu, aby podjąć się tego zadania samodzielnie. Z pomocą przychodzi nasza firma sprzątająca. Oferujemy usługi porządkowe na najwyższym poziomie – doświadczony zespół i środki czystości najwyższej jakości. Zapraszamy do kontaktu!