Jak posprzątać łazienkę?

utworzone przez | lut 24, 2023 | Porady TASSILLO

Jak posprzątać łazienkę?

Powierzchnie w łazience narażone są na bezpośredni kontakt z wodą. Ponadto, podwyższona wilgotność wpływa niekorzystnie zarówno na zdrowie użytkowników, jak i stwarza warunki do rozwoju pleśni i grzybów. Dlatego też, odpowiednia procedura sprzątania łazienki jest bardzo istotna. W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, jak sprzątać łazienkę.

Od czego zacząć?

Zastanawiając się, jak posprzątać łazienkę, wiele osób nie wie od czego zacząć. Najlepszym rozwiązaniem będzie usunięcie w pierwszej kolejności zbędnych przedmiotów takich jak rolki po papierze toaletowym.

Następnie warto umyć lub wytrzeć przedmioty, które czyścimy najrzadziej. Chodzi tutaj między innymi o kratki wentylacyjne, obudowy gniazdek czy wszystkie inne elementy, do których dostęp jest utrudniony.

Mycie mebli i ceramiki

Po uporaniu się z największymi zabrudzeniami, warto przejść do przetarcia ceramiki oraz mebli łazienkowych. Raz na jakiś czas warto pamiętać także o ich wytarciu w środku, a także przejrzeniu zawartości szafek.

Do czyszczenia tych elementów najlepiej sprawdzi się szmatka nasączona płynem z dodatkiem wody bądź delikatne mleczko i miękka gąbka.

Płytki i fugi

Powierzchnię ścian oraz podłóg w łazience najczęściej pokrywają płytki. Widoczne są na nich wszelkie plamy, zacieki oraz smugi, w szczególności na połyskujących powierzchniach. Powinniśmy więc myć je przynajmniej 1 raz w tygodniu, używając do tego na przykład wody z octem. Dzięki regularności w myciu płytek unikniemy trwałych zabrudzeń oraz odbarwień.

Elementem, o którym nie możemy zapomnieć, są fugi. Jest to idealne miejsce do namnażania się bakterii, co objawia się powstawaniem czarnego nalotu. Skutecznym sposobem na efektywne umycie fug jest naniesienie na nie proszku do pieczenia. Po koło 30 minutach wystarczy spłukać fugi wodą.

Czyszczenie muszli klozetowej

Toaleta jest miejscem, w którym gromadzi się najwięcej bakterii. Dlatego też, do jej czyszczenia należy szczególnie się przyłożyć. Do mycia sedesu używajmy preparatów, które w swoim składzie mają środek dezynfekujący. Najlepiej sprawdzą się te pakowane w pojemniki z zakrzywioną końcówką, dzięki której z łatwością wprowadzimy preparat pod tak zwany kołnierz sedesu.

Skutecznym sposobem na systematyczne likwidowanie zarazków z muszli klozetowej jest wlanie niewielkiej ilości środka dezynfekującego każdego wieczoru i pozostawienie do rana. W dbaniu o czystość sedesu pomogą także zawieszane w muszli kostki, płyny lub żele. Nie tylko pozostawią przyjemny zapach, ale też zawierają środki wybielające i antybakteryjne.

Nie zapomnij o prysznicu

Prysznic to jeden z najczęściej używanych elementów w łazience, a co za tym idzie, najszybciej ulegający zabrudzeniu. Warto więc przynajmniej raz w tygodniu poświęcić kilka minut na dokładne wyczyszczenie tego sprzętu. Najpierw usuwamy z prysznica wszystkie elementy, takie jak butelki czy gąbki. Następnie ściany z kafelkami spryskujemy środkiem do czyszczenia, a szyby octem. Zostawiamy na pięć minut, aby środki mogły zadziałać. Po tym czasie wycieramy kafelki oraz szyby wilgotną szmatką. Brodzik również myjemy za pomocą odpowiedniego środka oraz ściereczki. Aby efekt czyszczenia utrzymywał się dłużej, warto wycierać kabinę do sucha po każdym jego użyciu.Teraz na pewno już wiesz, jak posprzątać łazienkę. Mamy nadzieję, że nasze porady ułatwią Ci codzienne porządki. Odpowiednia procedura sprzątania łazienki do klucz do sukcesu. Jeśli jednak szukasz profesjonalnych usług porządkowych, nasza firma sprzątająca chętnie przyjdzie Ci z pomocą! Serdecznie zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą.